top of page

Architectural Design l Interior Styling

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

Gezen Otel Odası , Tiny House Karavan , Türkiye

Gezen Otel Odası - Tiny House

Proje türü

Gezen Otel Odası - Tiny House Karavan

Tarih

2020

Konum

Türkiye

Casa Lokomotif , PDESGN Mimarlık tarafından gezen küçük tatil evleri olarak tasarlandı. Bunlardan biri de Türkiye’nin arsa bağımsız gezen ilk oteli Pellini loft modelidir.PDESGN Mimarlık yüksek mimar Pelin Düştegör tarafından kurulmuştur. Ekolojik mimarlık ve içmekan tasarımları üzerine çalışmalar yapmaktadır.Bu sayede Casa Lokomotif’i mimarlığın doğa maceralarını ele alan multidisipliner bir şirket haline getirmiştir. Casa Lokomotif güneş panelleri, aküler, gri ve temiz su tankları, %100 geridönüştürülebilir malzemeler ve strüktürler kullanmayı prensip haline getirmiştir. Casa Lokomotif tasarım tescilli tiny house modellerine sahiptir.
Pellini Loft modeli de 2020 yılında Türkiye’de tasarım tescili alan bir modeldir. SGA Travel adlı turizm şirketinin siparişi üzerine tasarlanıp üretilmiştir.
Bir oda, birçok manzara prensibiyle 4 kişinin konaklayacağı şekilde tasarlanıp üretildi. 3,5 ton ağırlığında, karavan ruhsatlı ve plakalıdır. İç ve dış kaplamalarının tümü sertifikalı yerli alüminyum kompozit malzemedir. Dış duvar yalıtımı taşyünü, çatı yalıtımı xps kullanılmıştır. Geleneksel çelik karkas kullanılmıştır, korozyona karşı korunmuştur. Taşınabilir sökülür takılır sistemli bir teras tasarlanmıştır, römorkun içerisine yerleştirilmiştir. Tüm aydınlatmaları yerli ve led seçilmiştir.
Tüm Casa Lokomotif tasarımlarında olduğu gibi Pellini Loft’un da en önemli özelliği iç mekanda mekanik soğutma ihtiyacı olmamasıdır. Klima tesisatı kurulmamıştır. Tüm cephe doluluk boşluk dengesi ve yalıtım seçimi de bu karara uygun tasarlanmıştır. Tüm pencere ve kapılar ısı yalıtımlı alüminyum ve lamine camlıdır. Lavabo, duş ve eviye kullanım suları römork altına yerleştirilen gri su tanklarında ayrı ayrı toplanarak bahçe sulamasına uygun tasarlanmıştır. Gri su kullanımı, güneş panellerinden enerji elde edilmesi, klimaya ihtiyaç duyulmaması, istediğin yerde uyanmak zaman ve mekan bağımsız olmak, ürünün 4 mevsim kullanılabilir olması Casa Lokomotif’in mottosudur. Pellini Loft da tam bu özelliklere sahiptir. 6 tane güneş paneli, 4 adet 12 volt 150Ah akü, inverter, 10lt su ısıtıcı, marin otomatik hidrofor, marin kontra mobilyalar, taşınabilir tuvalet, marin buzdolabı, elektrikli iç mekan ısıtıcı ile 4 mevsim seyyar olarak kullanım olanağı sunuyor.

bottom of page